Thermex Corporation Termosifon Fabrikası’nın üçüncü etabını faaliyete geçirdi

Törene Leningrad, Tosno Hükümeti parlamentosu üyeleri, VTB Bank ve Bank Saint-Petersburg yönetim grubu, işletme ve kurum çalışanları katıldı.

Fabrika gezildikten sonra Thermex Yönetim Kurulu Başkanı Valery Gavrilyuk ve Leningrad Hükümeti Başkan Vekili, Ekonomik Gelişme ve Yatırım Faaliyeti Komitesi Başkanı Dmitry Yalov üçüncü etabın sembolik açılışını yaptı.

Dmitry Yalov, ülkede yaşanan ağır ekonomik şartlara karşın Rusya’da yatırımların devamından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Üçüncü etaba yapılan yaklaşık 1,8 milyar ruble yatırımla beraber fabrikanın inşasının toplam yatırımı 5 milyar rubleyi buldu. %30 oranında artarak 60 000 m²’ye çıkan toplam üretim alanıyla beraber, üretim yılda 1,5 milyon adetten  2,2 milyon adede yükselmiştir. Bu yatırımla yaklaşık %50 kapasite artışı sağlanmıştır. Teknolojik süreçlerde otomasyon seviyesi %90’ı aşmıştır. Daha modern donanımla, üretim hızı iki katına çıkıp, üretim bandından 15 saniyede bir, bir termosifon çıkmaya başlamıştır. Bugün tesis, termosifon üretiminde Rusya’nın en büyüğü ve dünyanın en gelişmiş fabrikaları arasında yer almaktadır. Üretim hatlarının tasarım ve inşasına İtalya dahil Avrupa’nın önde gelen uzmanlar destek vermiştir. Projenin finansörleri VTB Group, Bank Saint-Petersburg ve bölge yetkilileridir.

Termosifon Fabrikası Genel Müdürü Alexander Isupov, yeni tesiste en az 150 kişilik ilave istihdam sağlanacağını söylemiştir. Isupov, gelen talepleri karşılayabilmek için, 7 gün 24 saat çalıştıklarını da belirtmiştir.

Alexander Isupov ayrıca üçüncü hattın rekor bir sürede, bir yıldan kısa zamanda inşa edildiğini vurgulamıştır.

Yeni yatırım ile hem üretim kapasitesi, hem de ürün yelpazesi genişlemiştir. Üçüncü hatta yenilikçi, yüksek enerji tasarruflu termosifon ekipmanı üretilecektir. İthal ürünlerin yerine gelen yerli ürünler pazar payını artırırken üretim hacminin büyük kısmı ise ihraç edilecektir.

Leningrad Bölgesi hükümetinin işbirliği ile, Thermex Corporation ayrıca Tosno bölgesindeki Tosno endüstri parkı kapsamında geniş bir ısıtma ekipmanı yelpazesi üretimi için sanayi işletmeleri grubu oluşturma projesini sunmuştur.

Referans                                          

Thermex, Rusya’nın termosifon pazarında lider olup, uluslararası sanayi ve ticaret alanında faaliyet gösteren büyük bir Holding’tir. Thermex ürünleri 84’ten fazla ülkeye ihraç edilmekte ve şirket 2.000’den fazla çalışanı istihdam etmektedir.

Thermex, Rusya ve BDT ülkelerinde 104 bölge müdürlüğü ile, Türkiye, İtalya, İspanya, Çin başta olmak üzere toplam 27 temsilciliği ve 11.000 satış noktası ile toplam 84 ülkede satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Elektrikli termosifon, termoboyler, ani su ısıtıcısı, tezgah altı ve üstü termosifon, inox termosifon, hermetik şofben, bacalı şofben, kombi, radyatör ve endüstriyel kazan grupları ile zengin  ürün gamına sahip olan Thermex, tüketicilerin sıcak kullanım suyu ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Leningrad, Tosno’da bulunan Termosifon Fabrikası Thermex Corporation’ın Rusya’daki ana üretim tesisidir.

İş Ortaklarımıza Özel