Termosifon Fabrikası

Saint Petersburg’a 50 km uzaklıktaki Leningrad Bölgesinde, Tosno şehrinde kurulu olan Termosifon fabrikası, Thermex Corporation’ın Rusya’daki önde gelen endüstriyel tesisidir.

Fabrikamızın ilk etabı, termosifon endüstrisinde rekor bir süre olan 14 ayda tamamlanarak 2007 yılında toplam 750.000 adetlik üretim kapasitesi ile faaliyete geçmiştir.

2010 yılında açılan ikinci hat ile üretim kapasitesi, yıllık 1.500.000 milyon adede yükselmiştir.

Yatırımlarına ara vermeksiniz devam eden Thermex Corporation, 2016 yılında üçüncü hattın yatırımını gerçekleştirmiş ve üretim kapasitesini 2.200.000 adede çıkartmıştır.

Bu proje, aralarında İtalya, İsviçre, Almanya ve Rusya’nın en iyi mühendislerinin de bulunduğu uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmiştir.

Toplam üretim alanı 60 000 m² ve üretim hacmi yılda 2,2 milyon adedin üzerinde olup, Rusya’da termosifon üretimi alanında en büyük fabrikadır. Teknolojik süreçlerde otomasyon seviyesi %90’ı aşmıştır. Üretim hızına göre, montaj hattından 15 saniyede bir, bir termosifon çıkmaktadır.

Fabrikada üretim sürecinde kullanılan makinelerin her biri özgün ve tek olup ayrı görevler için tasarlanıp, geliştirilmiştir. Bu, Thermex Corporation bünyesinde çalışmalarını sürdüren büyük bir ekibin eseridir.

Üretim sürecinde sayısız teknolojik farklılıklar kullanılmaktadır. Fabrika 24 saat 3 vardiya esasına göre çalışmaktadır.

Thermex sürekli olarak yeni teknolojiler kullanmakta ve çevre güvenliğine büyük önem vermektedir. Son olarak Thermex termosifon fabrikası, çevre güvenliği konusunda göstermiş olduğu duyarlılıktan ötürü Rusya’nın en büyük devlet ödülüne layık görülmüştür.

Teknolojik süreçlerin otomasyon seviyesi %90’ın üzerindedir (aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz)

İş Ortaklarımıza Özel