Teknolojiler ve İnovasyon


Ostenitli Paslanmaz Çelik İç Tank

Termosifon, termoboyler ve ani su ısıtıcıları üretiminde 65 yıldan fazla deneyime sahip olan Thermex, üretimindeki mevcut çözümlere ilave olarak, iç tanklarında paslanmaz çelik kullanımı ile yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık sağlayan eşsiz teknolojiler kullanmaktadır.

Thermex iç tanklarının korozyona uğramayan özel paslanmaz çeliği, ferritik çeliğin aksine yüksek alaşımlı (ostenitli) çelik ASTN+ termosifonun olağan çalışma koşullarında çok daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.


Eşsiz Kaynak Teknolojisi

G.5 kaynak teknolojisi, vakumlu alanda elektronik ışınla paslanmaz çeliğin kaynağının yapılmasını sağlayan özel bir teknoloji olup ek yerlerindeki paslanmaz çelik yapısını korur. Sıradan argon kaynağına kıyasla, korozyon direnci çok yüksek olup, iç tankın daha uzun ömürlü olması sağlanır. G.5 kaynak teknolojisi paslanmaz termosifon dayanıklılığının garantisidir.


Benzersiz Bioglass Cam Astar Kaplama

İç tankın özel bioglass cam astarlı kaplaması termal ve hidrolik şoklara direnç göstererek iç tank yüzeyinde küçük çatlaklar oluşmasını önler, yüksek anti-bakteriyel etki sağlar.


Oksijensiz Ortamda Bioglass Kaplama Teknolojisi

İç tank kaplamasının dayanıklılığı, termosifonun uzun ömrünün anahtarıdır. Kaplamadaki ufak hava kabarcıkları veya mikro gözenekler aşınmayı artırarak, termosifonun ömrünün azalmasına yol açabilir.

Oksijensiz sistem, asal gaz koşullarında özel bioglass cam astarlı kaplama uygulaması teknolojisidir. Bu özel teknoloji ile, iç tank içinde oluşabilecek hava kabarcıkları ve mikro gözeneklerin önüne geçilerek, termosifon korozyona karşı daha dirençli hale getirilmektedir.


Çift Tanklı Termosifon

Çift tanklı termosifonun üretimi, devrim niteliğindedir. Çift tank kullanımı ile, hidrolik şoklar ve sıcaklık dalgalanmalarının önüne geçilerek, yüksek konfor talepleri karşılanmaktadır.


SILVERHEAT

SILVERHEAT teknolojisi, antibakteriyel koruma ve korozyona karşı ilave koruyucu katman sağlayan yepyeni bir inovasyondur. Elektrikli rezistansın aktif (on konumuna geçmesi) olması ile gümüş iyonlar bakterilerle savaşarak çok daha sağlıklı su sağlanır. Gümüş rezistansta kalsiyum birikmesi olmadığından daha az aşınma görülür. Ayrıca anodu çok daha az tükeniyor olmasından dolayı, termosifonun ömrünü artırır. Termosifon daha az bakıma ihtiyaç duyar.


Ultrasonik Test ile Kontrol

İleri kontrol sistemleri olmaksızın en üst seviyede kalite kontrol mümkün değildir. Bu nedenle, Thermex kaplamada gözle görülmeyen en ufak kusurların bile tespit edilmesi için kendisinin geliştirdiği ultrasonik test yöntemini uygulamaktadır.

Ultrasonic Test, iç tank kaplamasının kalite kontrolü için bir ileri teknoloji sistemidir. Yoğun elektronik tarama ile iç tanktaki ufak kusurlar saptanır.

Ultrasonic Test = %100 kaliteli iç yüzey kaplaması.

İş Ortaklarımıza Özel